Mücevher kursu yada Kuyumculuk Kursu olarak bilinen "Geleneksel kuyumculuk tekniklerini" uygulamalı olarak öğrenebileceğiniz Sadekarlık kursumuz, gerek hafta içi (pazartesi, salı, çarşamba) gerekse hafta sonu (cumartesi) istendiğinde 1 kişilik özel ders, istendiğinde 2,3 ve 4 kişilik sınıflar halinde verilmektedir. 

Eğitimlerimiz 3 ayrı kur'dan oluşur. 1 kur 16 derstir. Günlük eğitim saati Sabah 12:00 de başlayıp akşam saat 17:00 a kadar sürmektedir. Kursumuzda öğrenemediğini düşünen kursiyerlerimize ödedikleri ücretin tamamı geri ödenir. Kurs süresince gerek atölye malzemeleri gerekse sarf malzemeleri kursumuza aittir. Bunun için ödemiş olduğunuz kurs ücretinin dışında bir ücret talep edilmez. Sadece kursiyerlerimizin yapmış olduğu ürünü altın ya da gümüş gibi metallerle çalışmamızı istemesi durumunda kullanmış olduğu malzeme tutarı kurs ücretinin dışında alınır, yapılan ürün kursiyere teslim edilir. Ürünü pirinç, bakır gibi metallerden üretmek isterse malzeme parası alınmaz yapmış olduğu ürün yine kursiyere teslim edilir. Kursumuzda geleneksel kuyumculuk teknikleri direkt metal üzerine uygulanır ve kursiyerlerimizle yapmış olduğumuz çalışmalarımızda hazır ara malzeme kullanmaksızın ürünün tamamı el işçiliği ile üretilir.

Ahmet Umut Aydemir' in yazmış olduğu 250 sayfalık “Geleneksel Kuyumculuk Teknikleri” kitabından istifade edilerek verilir. Bu teorik ve pratik eğitimi yazılı ve sözlü sınavlar takip eder… Toplam 4 aylık kurs süresini tamamlayan kursiyerler geleneksel kuyumculuk tekniklerini öğrenmiş, altın gümüş gibi değerli metaller başta olmak üzere kuyumcu aletlerinin işlenmek için yetebildiği tüm metallerden ürün elde etmeyi öğrenmiş olarak ayrılırlar. Yine bu süre içerisinde kendi tasarımı olan yeni bir modeli yapabilme (ana kalıp çıkarma), bir örneği olan ürünü çoğaltma (döküm tekniği), kullanılan metal, alaşım, değerli taşlar, yarı değerli taşlar ve kullanılan kimyasallar hakkında (malzeme bilgisi) gerekli bilgiye sahip olurlar. Yine bu malzemelerin nerelerden alınabileceği bu firmalara ulaşabileceğiniz adresler ve malzemelerin piyasadaki mevcut değerleri konusundaki bilgi (malzeme temin ve fiyatlandırılması) kursumuzda öğretilmektedir. Geleneksel Kuyumculuk Eğitimleri kursumuzu bitiren kursiyerlerimiz "Kuyumculuk Eğitimleri Sertifikalarını almaya hak kazanırlar ve Ahumay Sanat Evi' nin düzenlediği Sergi Organizasyonlarında ürünlerini sergileyebilirler. Mezunlarımız, tüm Ahumay Sanat Evi sanatçıları ile ister ortak, isterse bireysel çalışmalar yapabilirler. Misyonumuz bu sektördeki mevcut kurslarda 2 seneye varan eğitim süresini 16 derse indirmek ve öğrenemediğiniz durumda ücret iadesi garantisi ile hizmet vermektir.

İrtibat : 0546 692 8 692
Kurs Fiyatları Her kur için (16 ders) toplam fiyat 3000 tl dır.  (4 taksitte ödeme imkanı bulunmaktadır)

 

Kursun belli bir başlama süresi yoktur. Öğrenciler istedikleri zaman diliminde eğitimlere katılabilirler.

ŞUAN SANAT EVİMİZDE EĞİTİM ALAN KURSİYERLERİN LİSTESİ

EĞİTMEN GÜNLER 1 KURSİYER 2 KURSİYER 3 KURSİYER 4 KURSİYER SAATLER
Rıdvan Hikmet Bebek PAZARTESİ DERYA GÖK VİLDAN ULUSOY KAMİL LEZGİ   12:00-17:00
Rıdvan Hikmet Bebek SALI DERYA GÖK VİLDAN ULUSOY KAMİL LEZGİ   12:00-17:00
Rıdvan Hikmet Bebek ÇARŞAMBA DERYA GÖK VİLDAN ULUSOY KAMİL LEZGİ

VUSLAT TUNCER

12:00-17:00
Rıdvan Hikmet Bebek CUMARTESİ         12:00-17:00

 

 

YEDEK KAYIT YAPTIRAN KURSİYERLERİN LİSTESİ

(Yedek kayıt yaptıran kursiyerlere kursa katılmak istedikleri gün için boşluk oluştuğunda arayıp bilgi veriyoruz. Yedek kayıt için "İsim" "Soyisim" ve eğitim almak istediğiniz "günü" belirtmeniz yeterli. Yedek kayıtlar ücretsizdir.) 

GÜNLER 1 KURSİYER 2 KURSİYER 3 KURSİYER 4 KURSİYER 5 KURSİYER 6 KURSİYER 7 KURSİYER
PAZARTESİ FIRAT ANDIÇ MESUT ŞAHİN ECE MERDEŞE        
SALI FIRAT ANDIÇ MESUT ŞAHİN ECE MERDEŞE        
ÇARŞAMBA FIRAT ANDIÇ  MESUT ŞAHİN ECE MERDEŞE         
CUMARTESİ FIRAT ANDIÇ MESUT ŞAHİN ECE MERDEŞE         
TPL_KALLYAS_TOTOP