Kıymetli metallerle yapılmış takıların metal gövdelerine (kasalarına) "SADE" denir. bu "SADE" nin, yani ana hatları ile ortaya çıkarılmış işin, üzerine taş takma işlemine de mıhlama sanatı denir. Mıhlama takı imalatının önemli bir süsleme aşamasıdır. Kıymetli metallerden bile daha pahalı olan taşlar çeşitli mıhlama yöntemleri ile metal yüzeye yerleştirilir. Mücevherin albenisini arttıran, değerini ikiye katlayan ustaların çalıştığı bir alandır mıhlama sanatı. Hem çok küçük ebatlara sahip, hem de carat ile satılacak kadar değerli taşların yüzey üzerinde durması için çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük tırnakları metal yüzeyden çıkaran "mıhlayıcı" birbiri ardınca taşları dizerek ürüne değer katar.

Ahumay sanat evinde kuyumculuk alanının bu kadim sanatını uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. sanat evimizde mıhlama kursu toplamda 2 kur olarak verilmektedir. Her kur 10 dersten oluşmaktadır. her ders ise 5 saat kadar sürmektedir. 12:00 - 17:00 arası verilen eğitimler eğitim kalitesini artırmak ve öğrencilerle özel olarak ilgilene bilmek adına en çok 4 kişilik sınıflarda verilmektedir. Sayıca büyük sınıflarda ders dinlemenin ve anlatmanın sıkıntısından uzak, bireysel sorularınızın cevaplarını anında alabileceğiniz, belki de en önemlisi ilk günden, hangi gün hangi derse gireceğinizin belli olduğu bir müfredat ile sonuca hızlı ulaşabileceğiniz bir eğitim programı ile zorluk çekmeden öğrenebilirsiniz.

Mıhlama kursumuz sadece Perşembe ve Cuma günleridir. Dileyen bu günlerin 1 gününe, dileyen tamamına katılabilir. Kurs bitiminde kendinize ait çalışma alanı oluşturmak isteyen öğrencilerimiz gerekli tüm malzemeleri sanat evimizden temin edebilirler. Ayrıca mıhlamada kullanılan değerli ve yarı değerli taşları da sanat evimizden temin edebilirsiniz.

kurs hakkında ayrıntılı bilgi almak yada ön kayıt yaptırmak için lütfen iletişime geçiniz.

Kalemkarlık kursu ücreti 7500 tl dır. (4 taksitte ödeme imkanı bulunmaktadır)

 

Kursun belli bir başlama süresi yoktur. öğrenciler istedikleri zaman diliminde eğitimlere katılabilirler.

ŞUAN SANAT EVİMİZDE EĞİTİM ALAN KURSİYERLERİN LİSTESİ

EĞİTMEN GÜNLER 1 KURSİYER 2 KURSİYER 3 KURSİYER 4 KURSİYER SAATLER
  PAZARTESİ          
  SALI          
  ÇARŞAMBA          
  PERŞEMBE          
TPL_KALLYAS_TOTOP