Metal oksitlerle renklendirilmiş ve toz haline getirilmiş camın, değerli ve yarı değerli metaller üzerine kaplanıp desenlenmesi - renklendirilmesi işlemine Mineleme denir M.Ö. 1800’lere varan geçmişi ile mine kadim bir sanattır.Sadece altın, gümüş ya da bakır gibi madenler üzerine uygulanabilen bu sanat, cam tozlarının son derece zarif teknikler ile yüzeye muhtelif desenler vererek bezenmesi ile oluşur.

Mine; altın tozları, cam tozları, metal oksitler ve birçok kimyasalın bileşiminden meydana gelir. Bezenecek olan metal yüzeye hazırlanan mine tozu sürülür ve fırınlanır. Sıcak fırında mine eriyerek metal yüzeyle kaynaşır ve camsı bir görünüm alır. 

Ahumay sanat evinde mine kursları toplamda 10 hafta sürmektedir. Eğitimler haftada 1 gün yapılmaktadır. Günde 3 saat uygulamalı olarak öğrenebileceğiniz kurs en fazla 4 kişilik sınıflarda verilmektedir. kursun toplam ücreti 1750 TL dır. tüm malzemeler tarafımızca karşılanmaktadır. Sadece Cuma günleri eğitim vermekteyiz. Grup halinde ders almak istemeniz durumunda kurs günleri ve saatleri grubun isteğine göre değişken olabilir.

Adres : Fevzi Çakmak 2 Sokak 36/2 Kızılay/ANKARA
İrtibat : 0546 692 8 692
Kurs Fiyatları Her kur için (10 ders) toplam fiyat 1750 tl dır.

(aylık 875 tl olarak 2 taksitle ödeme imkanı bulunmaktadır)

KURSA KAYIT YAPTIRAN KURSİYERLERİN LİSTESİ

EĞİTMEN GÜNLER 1 Kursiyer 2 Kursiyer 3 Kursiyer 4 Kursiyer Saatler
Rıdvan Hikmet Bebek PERŞEMBE DERYA GÖK        (11:00-14:00)
TPL_KALLYAS_TOTOP