Kuyumculuk sanatında 1996 yıllından beri farklı teknikler kullanarak mücevher üretmekteyiz. Geçmişten günümüze intikal etmiş bu çok kıymetli tekniklerin kaybolup gitmesinin önünde geçmek için tekniklerin öğretilmesi konusunda kolları sıvayalı 15 yıldan fazla oldu. Sadekarlık eğitimleri ile başladığımız eğitim yolculuğumuza çok sayıda kursu ilave ederek devam etmekten mutluluk duyuyoruz.

Sanatkarların günümüzdeki azlığı, sanat alanlarına karşı ilgisizlik, yaşlılığa yada meslek dallarının hızlı değişimine yenik düşmüş eski ustaların bir-bir yok olması... belki de bütün bir kültürü olumsuz etkilere maruz bırakacak kadar güçlü bu kötünün, önünde durma eğilimidir, üretmeye ve öğretmeye adadığımız her eylem.

yıllardır karınca misali taşıdığımız su, mevcut için az, safımız için kifayetlidir, kanaatindeyiz. Mesele su testisi su yolunda kırılsın. Varsa bizden alacağı birilerinin, buyursun, gelsin alsın.   

Faal bulunduğumuz eğitim gruplarına ilişkin bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

 

Sadekarlık Eğitimi Sıcak Mine Eğitimi Kalemkarlık Eğitimi Gravür Eğitimi Mıhlama Eğitimi Telkari Eğitimi Kazaziye Eğitimi
TPL_KALLYAS_TOTOP