Mücevher kursu yada Kuyumculuk Kursu olarak bilinen 'Geleneksel kuyumculuk tekniklerini' uygulamalı olarak öğrenebileceğiniz Sadekarlık kursumuz, gerek hafta içi (pazartesi, salı) gerekse hafta sonu (cumartesi) istendiğinde 1 kişilik özel ders, istendiğinde 2,3 ve 4 kişilik sınıflar halinde verilmektedir. 

Eğitimlerimiz 3 ayrı kur'dan oluşur. 1 kur 16 derstir. Günlük eğitim saati Sabah 11:00 de başlayıp akşam saat 15:00 a kadar sürmektedir. Kursumuzda öğrenemediğini düşünen kursiyerlerimize ödedikleri ücretin tamamı geri ödenir. Kurs süresince gerek atölye malzemeleri gerekse sarf malzemeleri kursumuza aittir. Bunun için ödemiş olduğunuz kurs ücretinin dışında bir ücret talep edilmez. Sadece kursiyerlerimizin yapmış olduğu ürünü altın ya da gümüş gibi metallerle çalışmamızı istemesi durumunda kullanmış olduğu malzeme tutarı kurs ücretinin dışında alınır, yapılan ürün kursiyere teslim edilir. Ürünü pirinç, bakır gibi metallerden üretmek isterse malzeme parası alınmaz yapmış olduğu ürün yine kursiyere teslim edilir. Kursumuzda geleneksel kuyumculuk teknikleri direkt metal üzerine uygulanır ve kursiyerlerimizle yapmış olduğumuz çalışmalarımızda hazır ara malzeme kullanmaksızın ürünün tamamı el işçiliği ile üretilir

Ahmet Umut Aydemir' in yazmış olduğu 250 sayfalık “Geleneksel Kuyumculuk Teknikleri” kitabından istifade edilerek verilir. Bu teorik ve pratik eğitimi yazılı ve sözlü sınavlar takip eder… Toplam 4 aylık kurs süresini tamamlayan kursiyerler geleneksel kuyumculuk tekniklerini öğrenmiş, altın gümüş gibi değerli metaller başta olmak üzere kuyumcu aletlerinin işlenmek için yetebildiği tüm metallerden ürün elde etmeyi öğrenmiş olarak ayrılırlar. Yine bu süre içerisinde kendi tasarımı olan yeni bir modeli yapabilme (ana kalıp çıkarma), bir örneği olan ürünü çoğaltma (döküm tekniği), kullanılan metal, alaşım, değerli taşlar, yarı değerli taşlar ve kullanılan kimyasallar hakkında (malzeme bilgisi) gerekli bilgiye sahip olurlar. Yine bu malzemelerin nerelerden alınabileceği bu firmalara ulaşabileceğiniz adresler ve malzemelerin piyasadaki mevcut değerleri konusundaki bilgi (malzeme temin ve fiyatlandırılması) kursumuzda öğretilmektedir. Geleneksel Kuyumculuk Eğitimleri kursumuzu bitiren kursiyerlerimiz 'Kuyumculuk Eğitimleri Sertifikalarını almaya hak kazanırlar ve Ahumay Sanat Evi' nin düzenlediği Sergi Organizasyonlarında ürünlerini sergileyebilirler. Mezunlarımız, tüm Ahumay Sanat Evi sanatçıları ile ister ortak, isterse bireysel çalışmalar yapabilirler. Misyonumuz bu sektördeki mevcut kurslarda 2 seneye varan eğitim süresini 16 derse indirmek ve öğrenemediğiniz durumda ücret iadesi garantisi ile hizmet vermektir.

İrtibat : 0546 692 8 692

2024 YILI KURS FİYATLARI 1 KUR (16 GÜN İÇİN)

4 kişilik sınıfta = 25.000 LİRA

2 kişilik sınıfta = 30.000 LİRA

Tek kişilik özel ders 50.000 lira (özel derslerde kişiye özel tarih ve saat belirleme imkanı bulunmaktadır)

 

ŞUAN SANAT EVİMİZDE EĞİTİM ALAN KURSİYERLERİN LİSTESİ

 

NOT : BOŞ Şeklinde belirtilen alanlara kayıt yaptırabilirsiniz. Perşembe Cuma ve Pazar günleri eğitim yoktur. Ayrıca 1 günde en fazla 4 kursiyer eğitime katılabilir. Kursiyerler kayıt yaptırmak için  BOŞ İşaretli toplam 16 gün seçmelidir.  

 

 

ŞUBAT 2024

PAZARTESİ SALI CUMARTESİ
5 6 10

1-9. NURİYE ÇAKIRCA

1-8. ECE KURT

BOŞ

BOŞ

2-11. NEVİN SAĞSÖZ

1-9. ECE KURT

BOŞ

BOŞ

1-15. ZEKAİ TEKİN

2-15. NALAN ARICA

1-10. NURİYE ÇAKIRCA

BOŞ

12 13 17

1-11. NURİYE ÇAKIRCA

1-10. ECE KURT

BOŞ

BOŞ

2-12. NEVİN SAĞSÖZ

1-11. ECE KURT

BOŞ

BOŞ

1-16. ZEKAİ TEKİN

2-16. NALAN ARICA

1-12. NURİYE ÇAKIRCA

BOŞ

19 20 24

1-13. NURİYE ÇAKIRCA

1-12. ECE KURT

BOŞ

BOŞ

2-13. NEVİN SAĞSÖZ

1-13. ECE KURT

BOŞ

BOŞ

1-14. NURİYE ÇAKIRCA

BOŞ

BOŞ

BOŞ

26 27  

1-15. NURİYE ÇAKIRCA

1-14. ECE KURT

BOŞ

BOŞ

2-14. NEVİN SAĞSÖZ

1-15. ECE KURT

1-16. NURİYE ÇAKIRCA

BOŞ

 

 

 

 

TPL_KALLYAS_TOTOP