Metal oksitlerle renklendirilmiş ve toz haline getirilmiş camın, değerli ve yarı değerli metaller üzerine kaplanıp desenlenmesi - renklendirilmesi işlemine Mineleme denir M.Ö. 1800’lere varan geçmişi ile mine kadim bir sanattır.Sadece altın, gümüş ya da bakır gibi madenler üzerine uygulanabilen bu sanat, cam tozlarının son derece zarif teknikler ile yüzeye muhtelif desenler vererek bezenmesi ile oluşur.

Mine; altın tozları, cam tozları, metal oksitler ve birçok kimyasalın bileşiminden meydana gelir. Bezenecek olan metal yüzeye hazırlanan mine tozu sürülür ve fırınlanır. Sıcak fırında mine eriyerek metal yüzeyle kaynaşır ve camsı bir görünüm alır. 

Ahumay sanat evinde mine kursları toplamda 10 ders sürmektedir. Eğitimler çarçamba günü yapılmaktadır. uygulamalı olarak öğrenebileceğiniz bu eğitim en fazla 3 kişilik sınıflarda verilmektedir. Eğitimin toplam ücreti 12.000 liradır dır. Grup halinde ders almak istemeniz durumunda kurs günleri ve saatleri grubun isteğine göre değişken olabilir.

 

ŞUAN SANAT EVİMİZDE EĞİTİM ALAN KURSİYERLERİN LİSTESİ

 

NOT : BOŞ Şeklinde belirtilen alanlara kayıt yaptırabilirsiniz. Çarşamba günleri dışında "Mine" eğitimi yoktur. Ayrıca 1 günde en fazla 3 kursiyer eğitime katılabilir. Kursiyerler kayıt yaptırmak için  BOŞ İşaretli toplam 10 gün seçmelidir.  

 

KASIM

ARALIK

ÇARŞAMBA ÇARŞAMBA
1 6

1-1. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

1-6. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

8 13

1-2. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

1-7. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

15 20

1-3. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

1-8. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

22 27

1-4. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

1-9. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

29  

1-5. ILGIN GİZEM TÜRKMEN

BOŞ

BOŞ

 

 

TPL_KALLYAS_TOTOP